Menu

utorok 30. septembra 2014

Essence - Kontúrovacia ceruzka na pery

Ceruzky na pery boli väčšinou produkty, ktoré som v drogérii prehliadala. Nedávno som sa však rozhodla, že im dám šancu a začala som pri značke Essence. Musím povedať, že lepšie som si asi vybrať nemohla, pretože dve kontúrky, ktoré mám, ma úplne dostali. Ak sú aj ostatné ceruzky na pery podobné týmto, mala som s nimi začať experimentovať už oveľa skôr. 


Essence kontúrovacie ceruzky na pery majú klasickú formu ceruzky, ktorú musíte zastrúhať. Majú byť dlhotrvajúce, krémové a jemné. Nájsť ich môžete momentálne v 9 odtieňoch a ja mám dva z nich: 11 In the nude a 12 Wish me a rose. Balenie má 1 gram a jedna ceruzka stojí okolo 1,20 €. 


Tieto ceruzky spĺňajú všetko, čo o sebe tvrdia. Sú veľmi krémové a jemné. Vôbec neťahajú pery pri aplikácii. Ceruzky sú tiež skvele pigmentované a farbu obalu uvidíte aj na perách. Výdrž je tu priemerná, dobre vydržia na perách, ale pri jedení alebo pití sa zotrú. Ceruzky majú matný finiš. Môžete ich použiť samostatne, pod rúž alebo pod lesk a týmto sa vám otvoria nové možnosti farebných pier.


Odtieň 11 In the nude je telovo - hnedá farba  a odtieň 12 Wish me a rose je staroružová. Oba odtiene majú pigmentáciu ako normálny rúž a nevysúšajú pery. 

Ja som so svojim nákupom veľmi spokojná a tieto ceruzky vám môžem len odporúčať. Svoju skromnú zbierku určite rozšírim o ďalšie odtiene. Nízka cena a výborná kvalita - takúto kombináciu nájdete v kontúrkach od Essence. 

Celkové hodnotenie: 5 z 5.

Ďalšie hodnotenie ceruzky na pery: Rimmel 1000 Kisses

pondelok 29. septembra 2014

SVR - Topialyse - kapsule pre ochranu pokožky

Keď je reč o starostlivosti o pleť, nikdy netreba zabúdať na druhú stranu mince, ktorou je starostlivosť zvnútra. Vyvážená strava a zdravý životný štýl hrajú veľkú úlohu na celkovom výzore pokožky. Neodmysliteľne k tomu patrí aj dostatok čistej vody a kvalitný spánok, kedy sa pokožka obnovuje.
Ja mám veľkú záľubu v krémoch, sérach a podobných záležitostiach, ktoré sa starajú o pleť zvonku. Netreba však zabúdať na vnútro, ktoré kvalitu pokožky ovplyvňuje najviac. A preto sa k zdravej životospráve môžu pridať aj doplnkové produkty. Branie doplnkových produktov na posilnenie pokožky môže byť niekomu proti srsti, ale ja osobne s nimi nemám žiaden problém. V tomto príspevku si predstavíme kapsule na ochranu pokožky od značky SVR s názvom Topialyse
image
Prvú vec, ktorú treba pri doplnkoch výživy spomenúť, je to, že výsledky budú u každého individuálne, v závislosti od reakcie tela a zvyšku životosprávy. Moja skúsenosť môže byť veľmi odlišná od vašej.
SVR Topialyse kapsule sú doplnok stravy, nie lieky. Sú vhodné pre deti aj pre dospelých s rozdielom dávkovania. Pre dospelého človeka je ideálna denná dávka 2 až 4 kapsule denne. V jednom balení dostanete 60 kapsulí a vystačí vám približne na jeden mesiac. Tieto kapsule je vhodné brať v mesačných až dvojmesačných intervaloch. 
Topialyse kapsule pomáhajú chrániť pokožku pred poškodením, napríklad zo znečistenia prostredia alebo od UV žiarenia. Kapsule dodávajú pleti hydratáciu zvnútra a kožné bunky zároveň vyživujú. Kapsule majú tiež schopnosť pomôcť atopickej pokožke. 
Topialyse kapsule sú vhodné pre všetky typy pokožky, aj pre dojčiace matky a detskú pokožku. Tabletky sú bez pridaných farbív, bez konzervačných látok a sú vyrobené na 100 % rastlinnej báze. 
Účinné látky: vitamín E, kyselina lynolenová, olej z boráku lekárskeho. Jedna kapsula obsahuje 21 % odporúčanej dennej dávky vitamínu E a 100 mg kyseliny lynolenovej. Vitamín E pomáha ochraňovať pokožku a kyselina lynolenová pomáha obnovovať kožné bunky. 
image
Moje skúsenosti:
Každá kapsula je priesvitná a ľahko sa dá prehltnúť. Prípadne ju môžete aj prerezať a obsah rozpustiť v jedle. Ja som brala priemerne dve kaspule denne. Veľké zmeny som počas doby užívania kapsúl v kvalite mojej pokožky nezaznamenala. Tieto kapsule mali na mňa podporný účinok. Ak sa vyskytol na mojej pleti nejaký problém, napríklad vyrážka, omnoho rýchlejšie sa zahojila a nezanechala po sebe stopy. 
Väčší účinok na mňa mali kaspule pri hydratácii pokožky. Počas ich užívania som mala zmiešanú pleť, ale napriek tomu som si nemusela každý deň aplikovať hydratačný krém a moje pleť prestala byť vysušená. 
Dramatický účinok tieto kapsule na moju pleť nemali, naozaj pôsobili viac ako doplnok. Pri ich užívaní bola moja pleť viac hydratovaná a rýchlejšie sa zahojila po podráždení. Ja by som túto skúsenosť charakterizovala ako dobrú a možno si v budúcnosti túto mesačnú kúru nasadím ešte raz. 
Dostupnosť:
SVR je francúzska značky dermatologických prípravkov na starostlivosť o pleť. Túto kozmetiku si môžete kúpiť online. Topialyse kapsule pre ochranu pokožky si môžete kúpiť za cenu okolo 17 € (kúpiť tu). 
Celkové hodnotenie: 4 z 5. 
Ďalšie hodnotenie kozmetiky SVR: Chemický píling Lysalpha Cicapeel
Ak chcete byť informované o nových hodnoteniach, lajknite si hodnotenia-kozmetiky na FB

nedeľa 28. septembra 2014

e.l.f. mejkap - Acne fighting Foundation

Keď som na stránke e.l.f. kozmetiky uvidela tento mejkap, hneď ma zaujal. Mejkap, ktorý dokáže počas celého dňa bojovať proti akné, znie to veľmi sľubne. A tak som si ho kúpila a v tomto príspevku si o ňom môžete prečítať čosi viac.


e.l.f. Acne Fighting Foundation mejkap obsahuje kyselinu salicylovú, gáfor a čajovník. Všetko sú to látky, ktoré pomáhajú bojovať proti akné a začervenaniu. Zároveň upokojujú pokožku a zjemňujú pleť. Mejkap sa predáva v 30 ml balení a dostupné sú štyri odtiene. 


Krytie má tento mejkap stredné. Keďže je určený na aknóznu pokožku, má primerané krytie. Niekedy je potrebné použiť aj korektor, ale vo väčšine prípadov si vystačím iba s týmto mejkapom. Celkový finiš na tvári je matný, vhodný na mastnú pleť. Čo sa týka dlhotrvácnosti, tú by som povedala, že tento mejkap nemá. Nevydrží na pleti od rána do večera. Vždy, keď som si išla tento mejkap odlíčiť, bol rozpadnutý. Krytie bolo nižšie a posunul sa do záhybov. Mejkap vydrží dobre možno 6 hodín, potom to už nezvláda (minimálne na mojej pleti). Aplikácia tohto mejkapu je jednoduchá, dobre sa rozotiera prstami aj štetcom. Je možné naniesť aj viac vrstiev. 


No a nakoniec, čo sa týka akné. Moja pleť mala veľmi zvláštnu skúsenosť  s týmto mejkapom. Na mňa totiž pôsobil presne opačne, ako by mal. Po odlíčení tohto mejkapu sa objavili malé vyrážky, ktoré vyzerali ako z podráždenia. Dala som tomuto mejkapu niekoľko šancí a približne v polovici prípadov sa objavili vyrážky. V ostatných prípadoch sa s mojou pleťou nestalo vôbec nič. Takže naozaj neviem povedať, ako budú látky v tomto mejkape reagovať s vašou pleťou. Keďže u mňa je to hop alebo trop, asi tento mejkap už používať nebudem. 

Kozmetiku značky e.l.f. si môžete kúpiť online. Acne Fighting Foundation mejkap si môžete kúpiť za cenu okolo 8 €.

Celkové hodnotenie: 2 z 5.

sobota 27. septembra 2014

Maybelline - Big Eyes Volum´Express - maskara

O tejto riasenke sa veľa hovorí a preto som ju chcela vyskúšať aj ja. Táto maskara má koncept dva v jednom. Má dva aplikátory, jeden pre horné riasy a jeden pre spodné. Formula je v oboch prípadoch rovnaká, rozdielne sú len aplikátory. V tomto príspevku si môžete prečítať, aké sú jednotlivé aplikátory, ako riasenka pomáha objemu a dĺžke rias, ako maskara celkovo funguje, ako ju využívam ja a tiež moje ďalšie postrehy o nej.


Big Eyes Volum´ Express riasenka sa postará o 360° stupňové zväčšenie vašich očí. Riasenka má dva konce, jeden skrýva aplikátor na horné riasy a druhý je malý štetček na spodné mihalnice. Verzia nie je vodeodolná  a odtieň je čierna. Vrchný aplikátor nazdvihne a zväčší riasy. Spodný aplikátor zvýrazní malé mihalnice. Balenie je výrazne ružové a veľkosť je 5,1 ml pre vrchné riasy a 4,6 ml pre spodné riasy.


Vrchný aplikátor sa nazýva Push-Up Brush a je to štetec s umelými štetinkami šikmo zatočenými okolo aplikátora. Spodný aplikátor sa nazýva Mini Brush a ten má veľa krátkych štetiniek natlačených blízko pri sebe. Jeho tvar je klasický a štetinky sú tiež umelé.

Ak by bol horný aplikátor tiež klasický, táto maskara by sa mi páčila viac. Špirálovitý štetec nie je zlý, ale treba ho správne natočiť, aby ste dostali najlepší možný výsledok. Napriek tomu je schopný dobre obaliť riasy a dodať im objem. Malý štetec na spodné riasy je skvelý. Má vynikajúcu veľkosť na spodné mihalnice a zachytíte s ním naozaj každú spodnú riasu. Zmestí sa aj do kútov oka a nezafarbíte si s ním pokožku naokolo. Na obrázku si môžete pozrieť porovnanie spodného aplikátora s veľkosťou klasického štetca. Môžete vidieť, že spodný štetec je skutočne maličký, ale ani vrchný aplikátor nepatrí medzi obrovské. Dobre sa s ním manipuluje a ľahko sa s ním dostanete do vnútorného kútika oka.


Konzistencia tejto riasenky je okej. Formula je čierna a neopadáva z očí. Síce je trochu zložitejšie aplikovať produkt na vrchné riasy -kvôli aplikátoru, ale dosiahnete dobré zväčšenie objemu rias. Dĺžku rias táto maskara nijak dramaticky nezväčší. Spodné riasy sú však krásne zvýraznené a zvykla som si túto spodnú časť používať aj ku iným riasenkam, ktoré aplikujem na vrchné riasy. Maskara nie je vodeodolná. Odlíčenie tejto riasenky je tiež ľahké.


Moje hodnotenie pre túto riasenku je celkovo priemerné. Vrchná časť nepatrí medzi moje obľúbené, ale viac vrstiev vám dodá pekný objem. Spodná časť je lepšia a používam ju pravidelne, ale je otázne či sa oplatí kupovať si maskaru, z ktorej využívam len polovicu. Ja všetky riasenky porovnávam s Maybelline Rocket Volume, ktorá mi dodá najlepší objem aj dĺžku, a z tejto riasenky je pre mňa dobrá len spodná polovica. S vrchným aplikátorom sa mi ťažšie pracuje. 

Kozmetiku značky Maybelline si môžete kúpiť v drogérii alebo online. Big Eyes Volum´ Express maskara stojí okolo 9 - 10 €.

Celkové hodnotenie: 3 z 5.

Ak chcete byť informované o nových hodnoteniach, lajknite si hodnotenia-kozmetiky na FB

Hodnotenie ďalšej dvojitej riasenky: L´Oreal Double Extent

Avéne Sun High Protection - kozmetická sada

V tomto príspevku sa môžete dočítať o ďalšej kozmetickej sade, tento krát od značky Avéne. Táto sada obsahuje Krém na opaľovanie SPF 50+Hydratačný krém na pleť a Termálnu vodu. Sada má názov Sun High Protection, ale využijete ju v každom ročnom období. Ochrana pred slnečnými lúčmi už dávno nie je rezervovaná len na leto, ani v našom podnebnom pásme. Hydratačný krém je tu v malej vzorke, ktorá sa hodí na cestovanie a termálna voda, snáď najslávnejší Avéne výrobok, má veľmi široké každodenné využitie. Všetky tri produkty tejto sady majú kompletné hodnotenia, ktorých odkazy nájdete na konci tohto príspevku.


Avene krém na opaľovanie SPF 50+ je určený pre suchú a citlivú pleť. Je hypoalergénny a neupcháva póry, preto ho môžete aplikovať aj na tvár. Avene opaľovací krém je vodeodolný a bez parabénov. Obsahuje široké spektrum látok, ktoré chránia pleť pred UV lúčmi. Komplex aktívnych látok v podobe patentu Sunsitive Protection poskytuje stabilnú a efektívnu ochranu počas dlhej doby slnenia. Krém navyše obsahuje aj termálnu vodu Avene, ktorá má upokojujúce a anti-iritačné vlastnosti. Ďalej obsahuje Pre-tokoferol, čo je silná antioxidačná látka, ktorá chráni pleť pred voľnými radikálmi. No a navyše k tomu všetkému má bohatú, krémovú textúru, ktorá ochraňuje a hydratuje suchú, citlivú pleť.

Avéne Eau Thermale termálna voda je určená pre citlivú a podráždenú pleť.V tejto fľaštičke nájdete len termálnu vodu z prameňa Avéne. Má terapeutické, zjemňujúce, ukľudňujúce a protizápalové účinky. Použiť ju môžete na rôzne podráždenie, začervenanie, vyrážky, akné, po holení, po opaľovaní, na spáleniny, na osvieženie po cvičení alebo v lete, ale aj po aplikácii mejkapu. Použiť ju môžete na celé telo a tvár. Termálnu vodu na tvár aplikujte pomocou rozprašovača priamo na postihnuté miesto zo vzdialenosti asi 30 cm a nechajte zaschnúť. Použiť ju môžete niekoľko krát denne podľa potreby.

Avene Hydrance Optimale Rich hydratačný krém je určený pre suchú, veľmi suchú a dehydrovanú pleť. Bohatý hydratačný krém na tvár je špeciálne formulovaný tak, aby napodobnil dokonalý hydratačný systém pleti a poskytol dlhotrvajúcu hydratáciu suchej pokožke. Jemné, krémové zloženie pomáha obnoviť suchú kožu a jej hydrolipidickú bariéru, aby sa udržala rovnováha vlhkosti pleti. Rich Hydrating Cream je skvelý hydratačný krém. Je síce určený pre suchú až veľmi suchú pleť, no nie je hustý ani mastný. Jeho konzistencia je jemná a ľahká. Za najväčšie plus tohto krému považujem to, že sa veľmi rýchlo vstrebe do pokožky. Za pár minút ho na pleti už neuvidíte, ale jeho hydratačnú schopnosť budete cítiť po celý deň.

Všetky výrobky z tejto sady sú výborné. Krém na opaľovanie vás skutočne ochráni pred škodlivými lúčmi. Hydratačný krém je príjemný, ľahký a skvele hydratuje pokožku. No a termálna voda v spreji je legendou, ktorú by mal vyskúšať každý. Jej upokojujúce účinky na pleť sú okamžité. Ak sa rozhodnete pre kúpu, určite využijete všetky produkty do poslednej kvapky. 

Kozmetiku značky Avéne si môžete kúpiť v drogériách, lekárňach alebo online. Kozmetická sada Sun High Protection stojí okolo 16 € (kúpiť tu).

Celkové hodnotenie: 5 z 5.


Ak chcete byť informované o nových hodnoteniach, lajknite si hodnotenia-kozmetiky na FB

piatok 26. septembra 2014

L´Oreal - Triple Active Eyes - očný krém

Podľa môjho názoru by sa starostlivosť o očné okolie nemala začínať až pri prvých vráskach. Každodenné líčenie a odličovanie, v spojení so znečisteným prostredím či žiarením monitorov dávajú očnému okoliu veľmi zabrať. A preto jednoduchý hydratačný krém, ktorý vyživí a ochráni pleť okolo očí, má mať svoje miesto v kozmetickej výbave. A práve o takomto kréme bude tento príspevok. Značka L´Oreal má vo svojej línii Triple Active aj očný krém


L´Oreal Triple Active Eyes je očný krém s trojitým účinkom na očné okolie. Tento krém má dodať pokožke hydratáciu, ochranu a rozjasnenie. Očný krém je určený pre mladú pleť, ktorú ešte netrápia vrásky. Má ľahkú textúru, obsahuje vitamín E a očné okolie hydratuje po dobu 24 hodín. Používa sa ráno aj večer na pokožku okolo očí. Balenie je 15 ml.

Línia Triple Active má v značke L´Oreal pomerne veľké zastúpenie. Okrem očného krému tu môžete nájsť denné a nočné hydratačné krémy, pleťové vody, čistiace utierky, hydratačné tonikum, spevňujúci krém, pleťové mlieko a ďalšie. Ja som už vyskúšala Nutrition krém na tvár a veľmi sa mi zapáčil. Aj preto som sa rozhodla, že budem pokračovať v objavovaní tejto línie a zaobstarala som si očný krém. 


Triple Active Eyes očný krém má bielu farbu a jemnú konzistenciu. Veľmi dobre sa vstrebáva do pokožky a za pár sekúnd ho na pleti už nebude cítiť. Môžete si ho aplikovať aj tesne pred nanesením očného mejkapu a nebude to žiaden problém. Jeho vôňa je jemná, ale vôbec sa nepodobá na Nutrition krém, ktorý mám. 

Prvá funkcia tohto krému je hydratácia. A túto úlohu krém splní veľmi dobre. Pri používaní tohto krému nemám žiadny problém s vysušeným očným okolím. Tvrdenie "24 hodín" neviem overiť, ale pocit pohodlia a hydratácie trvá od rána až do ďalšej večernej aplikácie. 

Druhá funkcia je ochrana pokožky pred vysušovaním, starnutím či voľnými radikálmi. Za týmto účelom krém obsahuje vitamín E. Či krém spĺňa aj túto úlohu, to by som ho musela používať asi roky, ale počas terajšieho používania nemám s pokožkou okolo očí žiaden problém. 

Tretia funkcie je rozjasnenie očného okolia. Neviem presne, čo má byť myslené touto funkciou, pretože tento krém na kruhy pod očami príliš nezaberá. Na ozajstné rozjasnenie mi zatiaľ najlepšie sadol očný krém od Avonu - Truly Radiant. Ten si dokázal poradiť s kruhmi pod očami. Tu je rozjasnenie len vo forme hydratovanej pokožky, ktorá je prirodzene zdravo vyzerajúca.


Ja považujem tento krém za ďalší dobrý výrobok. Nielen z línie Triple Active, ale aj celkovo. Používanie tohto očného krému je ľahké, dobre sa vstrebáva a skvele hydratuje očné okolie a to je presne to, čo práve potrebujem. Používam ho ráno aj večer a moja pokožka okolo očí je s ním úplne v poriadku - je taká, aká by mala byť. Krém vám preto odporúčam, je to dobrá starostlivosť o mladé oči. Ale ak vás trápia vrásky alebo kruhy pod očami, asi bude lepší iný krém. 

Kozmetiku značky L´Oreal si môžete kúpiť v drogérii alebo online. Triple Active Eyes očný krém sa predáva za cenu okolo 5 - 6 € (kúpiť tu). 

Celkové hodnotenie: 5 z 5.

Ak chcete byť informované o nových hodnoteniach, lajknite si hodnotenia-kozmetiky na FB

L´Occitane - Ružový sprchový gél a pena do kúpeľa

Spoločnosť L´Occitane vznikla v roku 1976 vo Francúzsku. Prvá predajňa bola otvorená len o pár rokov neskôr a odvtedy sa firma rozrastá po celom svete. Okrem vlastnej značky kozmetiky sa firma L´Occitane stará aj o spoločnosť. Je partnerom v boji proti odstrániteľnej slepote, tiež sa zaoberá problémom ekonomickej emancipácie žien a podporuje výstavbu centier na podporu gramotnosti žien. L´Occitane záleží aj na životnom prostredí a preto ponúka náhradné náplne a v súčasnosti už má viac ako 2000 predajní po celom svete. Z bohatej ponuky značky L´Occitane si v tomto príspevku zhodnotíme Ružový sprchový gél a penu do kúpeľa
image
L´Occitane Ružový sprchový gél a penu do kúpeľa v jednom môžete používať bežne v sprche ako sprchový gél alebo si môžete s jeho pomocou urobiť luxusný kúpeľ plný bubliniek. Ružový gél obsahuje esencie z ruží a ružovú vodu, ktoré sú známe svojimi sťahujúcimi, upokojujúcimi a osviežujúcimi účinkami. Tento sprchový gél vyčistí vašu pokožku a zanechá ju jemne prevoňanú zmesou štyroch druhov ruží: ruže z Bulharska, ruže z Turecka, ruže z Maroka a ruže z Grasse, francúzskeho (ale aj svetového) hlavného mesta parfumov. Tento produkt môžete tiež použiť ako penu do kúpeľa, ktorý vás uvoľní a osvieži zároveň.
Sprchový gél a penu do kúpeľa v jednom si môžete kúpiť  dvoch veľkostiach - 75 ml a 250 ml. Vôňu štyroch ruží obsahujú aj ďalšie produkty značky L´Occitane, napríklad telové mlieka, krémy na ruky, tuhé mydlá a iné. 
Konzistencia ružového gélu je ľahká a viac tekutá ako iné sprchové gély. Dobre sa rozotiera po pokožke a ak gél použijete ako penu do kúpeľa, budú vás tam čakať tisíce bubliniek. Tento produkt naozaj funguje aj ako sprchový gél, aj ako pena do kúpeľa. 
image
Hoci ja osobne nezaraďujem vôňu ruží medzi moje obľúbené, produkt som napriek tomu chcela vyskúšať. A bola som príjemne prekvapená vôňou. Obávala som sa, že gél bude vonať presne ako ruže, ale nie je to tak. Vôňa síce je kvetinová, ale má v sebe aj veľa ovocných tónov. Vďaka tomu, je pre mňa tento produkt lepší. Ak by však niekto chcel tento produkt len kvôli vôni ruží, bude asi trošku sklamaný. 
Tento gél nielen dobre čistí pokožku, ale ani ju nezanecháva vysušenú, čo sa niekedy môže stať. Nenazvala by som ho priamo hydratačným, ale pokožka sa po ňom cíti príjemne. Vôňa je samozrejme najintenzívnejšia v sprche, ale ak nepoužijete po sprche alebo kúpeli krém, ostane zopár hodín aj na pokožke. 
Pri použití tohto gélu ako peny do kúpeľa, bude vôňa veľmi jemná a neostane na pokožke. 
Osobne sa mi tento 2 v 1 produkt páči. Má jemnú konzistenciu a príjemnú vôňu, pre mňa našťastie, nie príliš ružovú. Tiež má pekné, sofistikované balenie a používanie tohto gélu je upokojujúce a relaxačné. Ak máte chuť vyskúšať niečo od značky L´Occitane, alebo potrebujete nový sprchový gél, s týmto Ružovým gélom nič nepokazíte.
Kozmetiku značky L´Occitane si môžete kúpiť v ich predajniach alebo online. Ružový gél 75 ml balenie sa predáva za cenu okolo 6 €, 250 ml balenie stojí okolo 15 € (kúpiť tu).
Celkové hodnotenie: 4 z 5.
Ak chcete byť informované o nových hodnoteniach, lajknite si hodnotenia-kozmetiky na FB

štvrtok 25. septembra 2014

Dermacol - Duo Blusher - dvojfarebná lícenka

Produkty 2 v 1 majú niekoľko výhod. V jednom balení dostanete dva produkty, ktoré sa takto lepšie skladujú a zaberajú menej miesta. Cena je zvyčajne nižšia, ako kedy ste si produkty kupovali samostatne. Výhodu to má aj pri cestovaní a nenápadnom rozširovaní vašej kozmetickej kolekcie. Aj značka Dermacol má na trhu výrobok dva v jednom, konkrétne ide o lícenku s názvom Duo Blusher, kde nájdete dva odtiene v jednom balení. Jeden odtieň je lesklý, druhý matný. Ja mám odtieň 04 a viac sa o ňom dočítate v tomto príspevku.


Dermacol Duo Blusher je dvojfarebná púdrová lícenka, ktorá obsahuje vitamín E. Lícam ňou dodáte prirodzené zafarbenie a zdravý nádych. Vďaka kombinácii lesklého a matného odtieňa si dokážete vyčarovať dokonalé líčenie. Matná časť lícenky má zmatňujúci efekt a neupchávajú sa s ňou póry. Lícenka sa jednoducho nanáša a dokonale splynie s vašou pleťou.

Dostupná je v štyroch odtieňoch. 01 je kombinácia matnej staroružovej a lesklej hnedej. 02 je kombinácia dvoch tmavých odtieňov: oranžovej a hnedej. 03 je kombinácia matnej a lesklej hnedej a 04 je kombinácia matnej hnedej a lesklej šampanskej. 

Balenie tejto lícenky je 8,5 g a má čierny plastový spodok a priesvitný uzatvárací vrchnák. 


Odtieň, ktorý mám je 04 - mix hnedej a šampanskej. Hoci sa tieto produkty predávajú ako lícenka, 04 určite lícenka nie je. A aj ostatné odtiene obsahujú hnedú farbu, ktorá je viac vhodná ako bronzér. Ja som si svoj odtieň vybrala špeciálne pre to, že som chcela nový zvýrazňovač líc. Lesklá šampanská v tomto balení vyzerala ako odtieň, ktorý som chcela. 

Takže odteraz už nebudem tento produkt nazývať lícenkou, ale duom bronzér + zvýrazňovač, čo v skutočnosti sú. 

Zvýrazňovač: Odtieň farby šampanského je tu zmiešaný s množstvom maličkých multifarebných trblietok. Zvýrazňovač tvorí väčšiu časť balenia a trblietky sú v celej tejto časti, nielen na povrchu. 

Bronzér: Bronzér tvorí menšiu časť balenia a je matný. Odtieň hnedej je tu svetlo hnedá. Tradičný bronzér, aj pre moju svetlejšiu pleť, je tmavší ako tento odtieň. 

Zvýrazňovač aj bronzér majú na sebe vytlačený kvetinový motív, ktorý sa ale používaním stratí. Navyše produkt obsahuje parfum a pri otvorení a používaní budete cítiť jemnú, sladkú vôňu. 


Oba časti produktu sa ľahko rozotierajú do pokožky a majú príjemné zloženie, ktoré neopadáva, ani sa nedrobí. Pigmentácia je tu priemerná. Pri zvýrazňovači budete na tvári viac vidieť trblietky, ako nejakú farbu. Pri bronzéri farbu uvidíte, ale bude záležať na odtieni vašej pleti, ako výrazná bude. Pri veľmi svetlej pleti bude tento bronzér výraznejší. Na mojej pleti je tento odtieň veľmi podobný mojej farbe pokožky, je iba o trošku tmavší. 

Celkové hodnotenie:

Táto "lícenka" veľmi pekne vyzerá a príjemne vonia. Odtieň 04, ktorý mám je použiteľný, ale ani zvýrazňovač, ani bronzér nie sú nič extra. Hnedý odtieň používam častejšie na zvýraznenie lícnych kostí alebo nosa. Zvýrazňovač je pre mňa moc trblietavý a preto ho používam menej. Celkovo to nie je zlý produkt, púder je jemný a nerobí fľaky na pleti. Mojim problémom je asi to, že som si vybrala nevhodný odtieň. Ak by som si mala vybrať ešte raz, asi by som išla s 02. 

Kozmetiku značky Dermacol si môžete kúpiť v drogérii alebo online. Duo Blusher dvojfarebná lícenka stojí okolo 5 € (kúpiť tu).

Celkové hodnotenie: 3,5 z 5.

Ak chcete byť informované o nových hodnoteniach, lajknite si hodnotenia-kozmetiky na FB

streda 24. septembra 2014

Missha - M Perfect Cover - BB krém

Pojem BB krém sa u nás už dosť dobre zabýval. Väčšinou sú ním pomenované hydratačné krémy s ľahkým zafarbením, ochranným faktorom a možno aj s nejakými ďalšími benefitmi. "Európske" BB krémy som vyskúšala len raz a nebolo to nič pre mňa. Ja potrebujem minimálne stredné krytie od môjho mejkapu a toho som sa u týchto BB krémov nedočkala. 

Avšak bb krém vznikol na ázijskom kontinente a tam vyzerá úplne inak. Má podstatne vyššie krytie, vysoký ochranný faktor a ozajstné benefity pre pleť. Značka Missha je kórejská a jeden z jej BB krémov s názvom M Perfect Cover si zhodnotíme v tomto príspevku. 


M Perfect Cover BB Cream od značky Missha ponúka nový koncept starostlivosti o pokožku, spojenú so zosvetľovaním tónu pleti, vyhladením vrások a uzdravením vyrážok. BB krém zároveň ponúka perfektné krytie a prevenciu proti starnutiu pleti prostredníctvom efektívneho zosvetľovania a starostlivosti o vrásky. BB krém obsahuje tiež ochranný faktor SPF 42.

M Perfect Cover BB krém pretvorí vašu pleť na čistú a prirodzenú tým, že zakryje nedostatky perfektným krytím. BB krém je multifunkčný mejkapový krém, ktorý blokuje škodlivé slnečné lúče, zosvetľuje pleť a stará sa o vrásky. Tento krém zjednoduší vašu starostlivosť o pleť. A navyše zanechá ju hydratovanú a vyživenú zároveň. 

BB krém sa používa po bežnej starostlivosti o pleť a naň si môžete naniesť vrstvu púdru na zafixovanie. Pri používaní tohto krému už nemusíte používať ďalší krém na ochranu proti slnku. 

M Perfect Cover BB krém sa predáva v 20 ml balení. Kozmetika značky Missha netestuje na zvieratách.

Benefity: Tento BB krém ponúka perfektné krytie + zosvetlenie pleti + SPF 42 + starostlivosť o akné + starostlivosť o vrásky + hydratáciu. Znie to trochu ako sen, poďme sa teda pozrieť na to, čo všetko z toho M Perfect Cover naozaj dokáže.

Krytie - stredné. Perfektné krytie to až nie je. Niektoré nedostatky je po ňom stále vidieť a treba použiť korektor. Ale napriek tomu, je tu krytie v celku dobré a určite lepšie ako hociktorý európsky bb krém. Stredné krytie dokáže zakryť väčšinu nedostatkov a pekne zjednotí odtieň pleti.

Zosvetlenie pleti - Keďže moja pleť trpí pigmentovými škvrnami, používam prípravky na zosvetlenie pleti. Preto je pre mňa trochu problematické určiť, ako dobre spĺňa bb krém túto úlohu. Isté však je, že M Perfect Cover dokáže zosvetliť pleť, pretože na pehy žiadne zosvetľovače nepoužívam a napriek tomu sú po používaní tohto krému svetlejšie.

SPF 42 - O tomto ochrannom faktore netreba pochybovať. Ja som mala tento bb krém so sebou aj na dovolenke a napriek tomu, že som žiadny iný ochranný prostriedok nepoužila, žiadne spálenie ani stmavenie pleti nenastalo. 

Starostlivosť o akné - Nemám pocit, že bb krém dokáže vyliečiť akné, ale rozhodne ho nezhoršuje a niektoré malé vyrážky sú na konci dňa naozaj fuč. Všetko sa to nedá pripísať len tomuto bb krému, ale určitú zásluhu na tom má. Vzhľadom na to, že pri niektorých mejkapoch sa akné počas dňa ešte zhorší, tento bb krém tu má plusové body.

Starostlivosť o vrásky - vrásky nemám, takže tento bod nedokážem posúdiť. 

Hydratácia - bb krém nevysúša pleť a ani počas obdobia mojej suchej pleti nebol tento mejkap nepríjemný, práve naopak. Na poriadnu hydratáciu bude potrebný normálny hydratačný krém, ale tento bb krém vydrží na pleti celý deň bez toho, aby bola pleť dehydrovaná.

Takže celkovo je tento bb krém veľmi dobrý: pekne kryje, zjednotí odtieň pleti a pleť sa s ním cíti príjemne, hydratovane a vyživene. 

Odtieň krému, ktorý mám je NO. 21 Light Beige. Napriek tomu, že je trochu svetlý, dobre splynie s pleťou a vyzerá prirodzene. Aj keď na dovolenke som si ho musela zmiešať s tmavším mejkapom.


Tento BB krém je krémový, ľahko sa rozotiera (môj najobľúbenejší spôsob je štetec) a neusádza sa počas dňa v kontúrach tváre. Má matný finiš a vydrží na tvári celý deň, aj keď ku koncu už má občas nižšie krytie.

Kozmetiku značky Missha si môžete kúpiť online. M Perfect Cover BB krém sa predáva za cenu okolo 7 € (kúpiť tu).

Celkové hodnotenie: 5 z 5.

Ak chcete byť informované o nových hodnoteniach, lajknite si hodnotenia-kozmetiky na FB