Menu

pondelok 14. apríla 2014

Gabriella Salvete zmatňujúci - hydratačný púder

Gabriella Salvete je talianska značka kozmetiky. Vyrába prípravky pre nechty, oči, pery a pleť. V tomto príspevku si zhodnotíme púder na tvár od tejto značky. 

Púder je pre mňa nevyhnutnosťou. U mňa sú mejkap a púder spojené pupočnou šnúrou. Mejkap síce zjednotí pokožku a korektor zamaskuje aj tú poslednú nedokonalosť, ale je to práve púder, čo to všetko udrží na mieste. Alebo aspoň by mal. A ak ste na taký narazili, určite so mnou súhlasíte, že sa stane nevyhnutný.

Dobrý púder pre mňa musí zafixovať mejkap a korektor na mieste, zmatniť pleť a prípadne poskytnúť dodatočné krytie. Fixácia je dôležitá aj pri dlhotrvajúcich mejkapoch, pretože nikdy celkom neviete, kam vás deň zaveje a keď si ráno urobím mejkap, očakávam, že celý deň bez porušenia prežije. Zmatnenie je určite dôležité pre mastnú pleť, ale aj suchá pokožka vie benefitovať zo zmatňujúcich účinkoch púdra. Napríklad, keď použijete mastnejší hydratačný krém, napríklad 8 hour cream od Elisabeth Arden, ktorý bude presvitať cez mejkap, je vhodné zmatniť vybrané časti tváre púdrom. No a čo sa týka dodatočného krytia, všetky poznáme tie lenivé dni, keď sa nám nechce robiť si mejkap, ale aj tak chceme vyzerať trošku lepšie. Práve vtedy prichádza vhod krycia sila púdru. Stačí si výrazné miesta pretrieť korektorom a na zvyšok tváre použiť púder. Ak má nejakú tú kryciu schopnosť, perfektne zastúpi mejkap. 

O tom, či zmatňujúci - hydratačný púder od Gabriella Salvete spĺňa tieto kritéria sa dočítate v tomto príspevku. 


Gabriella Salvete o tomto púdri tvrdí, že vám dokáže vyčarovať zamatovo jemnú a dokonale zjednotenú pleť. Púder je vyrobený technológiou, vďaka ktorej je schopný poskytnúť vašej pleti pružnosť, vitalitu a jemnosť. Púder vynikajúco priľne k pleti a vytvorí rovnomerný a prirodzený film. Zároveň má absorpčné schopnosti, ktoré udržia pleť matnú. Obsahuje ochranný faktor 15 a prírodný olej, ktorý ochráni vašu pleť pred nečistotami. Hydratačnú zložku v tomto púdri predstavuje vitamín E, ktorý je známi pozitívnymi účinkami na boj so starnutím pleti a na dodanie hydratácie. Púder sa predáva v balení 8 gramov, spolu s veľkým zrkadlom a látkovou labutienkou. 

Balenie tohto púdru sa mi veľmi páči. Jemná ružová v kombinácii s metalickou bronzovou je sofistikovaná a ženská zároveň. Absolútne vynikajúce je veľké zrkadlo ukryté vo vrchnej časti. Púder tak môžete smelo hodiť do kabelky na rýchle úpravy počas dňa. Priložená labutienka je jemná a celkom dobre sa s ňou púder aplikuje. Problémom tu však je, že sa ňou veľmi ľahko dá aplikovať príliš veľa púdru naraz. Preto buďte pri aplikácii labutienkou opatrné. Otváranie je trošku hlavolam, ale nakoniec je to asi lepšie, že sa ťažšie otvára, aspoň máte istotu, že sa púder náhodou netvorí v kabelke a nespôsobí tam malý výbuch. Pri otváraní najprv treba spodnú časť zatlačiť dole, až potom sa púder dá otvoriť. 


Takže k hodnoteniu samotného produktu. Púder je veľmi jemný a je veľmi ľahké prehnať to s jeho aplikáciou. Odporúčam ľahkú ruku. Pokožke týmto púdrom dodáte zamatový vzhľad. Nemám pocit, že 100 % zmatní pleť, skôr ju nechá jemne prirodzenejšiu. Mne to vyhovuje, ale ak máte veľmi mastnú pleť, toto asi nebude pre vás. Pridané benefity ako ochranný faktor či vitamín E sú príjemným doplnkom. Čo sa týka tej hydratačnej časti, môžem povedať, že tento púder nebude vysušovať vašu pleť, ale určite chápete, že na hydratáciu si treba zohnať hydratačný krém, nie púder. Právo nazvať ho hydratačným však majú, keď tam dali vitamín E. 

Môju prvú požiadavku na púder - fixáciu - tento púder zvládne. Štetcom alebo labutienkou ho jemným pritláčaním aplikujem na mejkap a ten potom vydrží celý deň. 

Druhá požiadavka - zmatnenie - tam trošku zaostáva. Pleť mierne zmatní, ale skôr by som povedala, že pleť ostane zamatová ako úplne matná. 

Tretia požiadavka - krycia schopnosť - preto mám tento púder rada. Rozhodne to nie je priesvitný púder, ktorý nie je vidno. Svoju správnu dávku krytia určite má a je úplne ideálny pre tie "lenivé dni". 


Odtieň, ktorý mám je 01 a na trhu sú dostupné ešte ďalšie 3 odtiene. Nie je to moc veľký výber a ani ten najsvetlejší odtieň nie je extra svetlý. Výber odtieňov teda trošku zaostáva a odporúčam vám vyskúšať odtieň pred kupovaním, lebo sa nemusíte trafiť. Pri viac priesvitnejších púdroch na tom až tak nezáleží, ale keďže tento púder vám dodá farbu, na odtieň si dajte pozor. Mne však 01 perfektne sedí.  

Kozmetika značky Gabriella Salvete ma zaujala a určite vyskúšam ďalšie produkty z tejto značky. Ak máte nejaké odporúčania na dobré produkty z tejto značky, dajte mi vedieť v komentároch. Túto kozmetiku si môžete kúpiť v drogériách, hypermarketoch aj online. Zmatňujúci - hydratačný púder stojí okolo 5 € (kúpiť tu).

Celkové hodnotenie: 4 z 5. 

Ak chcete byť informované o nových hodnoteniach, lajknite si hodnotenia-kozmetiky na FB

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára