Menu

piatok 31. júla 2015

Oriflame *pleťový krém* Swedish Spa - Dual Action Face Cream

Výživný pleťový krém sa hodí každému typu pleti, v každom ročnom období. V lete môže byť pokožka vysušená zo slnka, slanej vody, bazénovej vody či prudkej zmeny teplôt. Preto sa oplatí mať podobný krém aj v lete vždy po ruke. Takýmto krémom je pre mňa momentálne Dual Action Face Cream od značky Oriflame z línie Swedich Spa
Hydratačný pleťový krém s dvojitým účinkom obsahuje detoxikačný malachit a vyživujúci vitamín E s antioxidantmi. Používať ho môžete ráno aj večer - ráno ako ochranu pred škodlivými vplyvmi prostredia, večer na regeneráciu pleti. Balenie má 50 ml a predáva sa v klasickej šrubovacej nádobe. 
Konzistencia tohto krému je typický krém. Rýchlo sa vstrebe do pokožky a nezanecháva žiaden mastný film. Prakticky okamžite po aplikácii krém vsiakne do pokožky, a bez obáv môžete ráno aplikovať mejkap, prípadne večer hneď ísť spať. 
Stupeň hydratácie je stredný až vysoký. Závisí to od toho, či si krém aplikujete len raz denne alebo dvakrát denne. Normálnej pokožke bude stačiť aplikácia raz denne, ak máte suchšiu pleť, budú pre vás užitočnejšie dve aplikácie denne. 
Vôňa je tu celkom výrazná a taká svojská. Ja som ešte nevyskúšala žiaden prípravok, ktorý by mal podobnú vôňu. Treba si na ňu chvíľku zvykať, teda aspoň v mojom prípade, ale po týždni som ju už nevnímala. 
Najmä v lete si intenzívnejšie všímam, ktoré prípravky sú vhodné na cestovanie. A tento krém rozhodne patrí medzi tie vhodnejšie. Má dobrú hydratáciu, dá sa používať ráno aj večer, a má malé balenie. 
Ja mám k tomuto krému pozitívny vzťah, teda až na tú vôňu - na tú si človek musí zvyknúť. Inak sa rýchlo vstrebáva, hydratuje, zanecháva jemnú pokožku a má príjemnú konzistenciu. Ak chcete vyskúšať nejaký nový hydratačný krém, neváhajte vyskúšať aj tento.
Krém si môžete kúpiť samostatne, ale predáva sa aj v kozmetickej sade spolu s pílingom pleťovou maskou. Všetky prípravky sú z línie Swedish Spa a podľa mňa sa táto sada určite viac oplatí ako samostatné produkty. Ak radi skúšate nové prípravky, táto sada sa vám zapáči. Môžete si tak vyskúšať celú novú líniu starostlivosti o pleť. 
Mne sa z tejto sady najviac páči pleťový píling - ten je jemný, ale účinný. Obsahuje veľa drobných zrniečok a skvele sa používa aj s čistiacimi kefkami na tvár. Pleťová maska neurazí, je celkom príjemná, ale na mojej pleti veľkú zmenu neurobila. 
Aj hydratačný krém sa zaradil medzi obľúbenejšie prípravky z tejto sady. Momentálne ho používam každý deň a som s ním spokojná. Ako aj s celou touto sadou. Maska sa síce rýchlejšie spotrebovala, keďže na jedno použitie potrebuje dosť produktu, ale krém a píling vydržia dlho. Balenia týchto dvoch sú primerane veľké a preto ich budete môcť využívať dlhší čas. Nie je to sada s malými vzorkami na tri použitia. 
Celkovo vám táto kozmetická sada umožní vyskúšať dosť prípravkov za dobrú cenu. Len krém samotný stojí okolo 13 €, spoločne s pílingom a maskou v kozmetickej sade II. stoja okolo 11 €. Kozmetiku značky Oriflame si môžete kúpiť prostredníctvom katalógu alebo online. 
Celkové hodnotenie krému: 4,5 z 5.
Celkové hodnotenie sady: 5 z 5.

streda 29. júla 2015

Lush *tuhý šampón* Seanik

Tuhý šampón má niekoľko výhod - je výhodnejší na cestovanie, vydrží strašne dlho a je s ním väčšia zábava. Jeho používanie je úplne jednoduché. Tuhý šampón namočíte do vody, chvíľu mydlíte medzi prstami a tak vytvoríte bohatú penu. Tú si potom aplikujete na vlasy ako bežný šampón. Ja som si kúpila tuhý šampón od značky Lush s názvom Seanik (u nás si ho môžete kúpiť online).

Lush Seanik je čistiaci šampón, ktorý obsahuje japonskú riasu Nori a riasu Karagén írsky mach. Oba obsahujú proteín, ktorý vyživí a zjemní vlasy. Šampón má výraznejšiu, bylinkovú arómu, ktorá ostane vo vlasoch. 

Ja mám môj tuhý šampón už približne pol roka, používam ho asi raz-dva krát týždenne a vyzerá takmer rovnako ako na obrázku. Skoro vôbec sa z neho nemíňa a dokáže skvele umyť vlasy. Tie sú vďaka tomuto šampónu zbavené všetkých produktov a mazu, ale zároveň sú jemné a hebké. Ja vám tento šampón určite odporúčam vyskúšať :)
Celkové hodnotenie: 5 z 5.